Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.Kapitola EB

20. 2. 2008

Ráno se Emmě vůbec nechtělo vstávat, nakonec ji však Hermiona vykopala z té krásně vyhřáté postele. Emma po ní hodila polštář, kterému se však rušitelka spánku ladně vyhnula. Když se konečně vyhrabaly z ložnice, sešly do společensky, kdy na ně čekal Ron a Harry. Ron se na ně zářivě usmál.

„Ahoj holky!“ pozdravil je.

„Ahoj Rone!“ pozdravila ho Emma a podívala se na Harryho, který se nezúčastněně díval do země.

„Halo, vnímáš?“ zeptala se Emma a mávala mu rukou před obličejem. Trochu sebou cukl a podíval se na ni pohledem z kterého mohla vyčíst, že Seamus se teď ráno zase předved. „Ahoj“ broukl směrem k ní a Hermioně.

Vydali se do Velké síně na snídani. Ron s Hermionou se za tu dobu stihli pohádat a Emma s Harry je jen po očku pozorovali.

Po snídani museli na vyučování. K Ronově nelibosti měli první dvě hodiny lektvary. Emma měla lektvary ráda, ale tady v Bradavicích je učil Snape, který nadržoval Zmijozelským a Nebelvír naprosto nesnášel.

Jako každý rok, procházel seznam žáků. Když narazil na Emmino jméno, zarazil se a dlouze se na ni podíval.

„Slečno Blacková, postavte se!“ nařídil a pokračoval dál v seznamu. Zastavil se také u Harryho a ten se musel postavit vedle své kamarádky. Snape se na ně chvíli díval a bylo vidět jak si to užívá. Nakonec se ušklíbl.

„Potter, Blacková, jako bych měl dežaví!“ prohlásil.

„Chyba v Metrixu!“ zamumlala Emma ovšem tak, aby to slyšeli i ostatní. Studenti z mudlovských rodin se začali smát a když viděli Snapeuv výraz, smáli se ještě víc.

„Srážím Nebelvíru 10 bodů, za nedovolené mluvení v hodině.“ řekl a jeho netopýří tvář zkřivil ďábelský škleb.

„Sednout!“ oba dva Nebelvířani si poslušně sedli.

„To si snad dělá srandu!“ řekla naštvaně Emma.

„Bohužel nedělá, Snape je svině!“ řekl Ron s něchutí v hlase.

„Blacková, jaký je rozdíl mezi bělobíjcem a návratníkem?“ vypálil a myslel si že Emmu nachytá, ta ovšem věděla ten rozdíl přesně.

„Návratník, je semeno bělobijce. Semeno je vcelku neškodné, ale bělobijec je silně jedovatý. Otrava probíhá ve třech stádiích, za prvé…“

„To stačí!“ utnul ji Snape.

„Takže tu máme další slečnu Grangerovou! V mích hodinách, Blacková, budete mluvit vlastními slovi a nebudete hloupě kopírovat texty z učebnic! Za to vám strhávám dalších deset bodů!“ řekl.

Učebnou se rozeznělo nesouhlasné mručení a Zmijozeláci v čele s Malfoyem se rozesmáli. „Ale pane profesore, v učebnici je to napsané jinak!“ řekla naštvaně Emma.

„Ticho!“ okřikl je ten odporný netopýr.

„Dnes budete pracovat ve dvojcích na lektvaru Doušek živé smrti. Budete rozděleni takto:“ vytáhl pergamen a začal číst.

„Crabbe- Patilová, Finigan- Nottová, Goyle- Browenová, Longbottom- McElweeová, Malfoy- Blacková…“ Emma se zděšeně podívala po Hermioně. Ne že by měla z Malfoye strach, to ani náhodou, ale pracovat s ním na jednom lektvaru fakt nemusela.

„…Potter- Parkinsonová, Thomas- Perksová, Weasley- Bullstroudová, Zabini- Grangerová.“ Dokončil Snape a vůbec nebral ohledy na hlasité protesty žáků.

„Na tabuli máte postup, na přípravu máte hodinu a půl. Můžete začít.“ Řekl a dál si svích žáků nevšímal.

Emma se pomalu odšourala ke skříňce s přísadami a nabrala vše, co bylo potřeba. Zažehla oheň pod kotlíkem a začala krouhat mandragoru, zatímco Malfoy jen tak stál a čuměl jako by tato práce byla pod jeho úroveň. Po asi minutě už ji to přestalo bavit a naštvaně se na něj podívala.

„Budeš něco dělat, nebo budeš jen tak čumět a čekat, až já ten debilní lektvar udělám?“ zeptala se nabroušeně.

„Nejsi tak trochu drzá sestřenko?“ zeptal se, ale začal loupat kořen škrtidubu. Po chvilce ho do kotlíku vhodil. Kotlík začal varovně bublat a řinul se z něj oblak kouře.

„Ty magore, ten škrtidub jsi neměl nakrájet!“ zakřičela na něho ještě Emma než těla jich obou padly k zemi bez známky života.

 

***************************************************************************

Emmo, Emmo…Pojď a přidej se ke mně…budeme silní, neporazitelní…budeme vládnout světu…nebuď hloupá jako tvoje matka…ty sama moc dobře víš že má strana je pro tebe mnohem lepší…víš, že jediná možnost,jak zachránit blízké je, že se přidáš ke mně…Emmo…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High and Low Blood Stress Symptoms

(AEndoneeDons, 8. 10. 2018 4:33)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-naturel-ulg/

Blood Coerce : Blood urgency table

(Aomiciotly, 28. 7. 2018 3:25)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-avis/

Hej!!!

(pasu-Hanka (pasu.wgz.cz), 25. 2. 2008 17:17)

No co je to jako za konec?! Takhle to useknout, cse! Že se nestydíš :DD Ale jinak ej to moc hezká kapitolka, fakt se povedla. Bude brzy pokráčko???? :)))

80)

(Polgara, 22. 2. 2008 18:14)

Je to pěkné, jenom pozor na opravy wordu...místo Malfoy tam máš Maltou a pak sem taky trochu zmatená z toho konce...