Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Kapitola SPNO od Wiwy

1. 1. 2008

Nechápavě jsem se podívala na Remuse. "Jak jsi to sakra mohl tušit?" zeptala jsem se.

"No, byla jsi mi nějaká povědomá už když jsem tě potkal s klukama v Prasinkách no a teď když jsem tě viděl se objímat s mamkou by to docvaklo i úplnýmu blbovi!" vysvětlil mi. No tak fajn, já ti věřím brácho, ale jen se neboj, já zjistím jak je to doopravdy!

James se pokoušel tvářit inteligentně. "Mám tomu rozumět tak, že zde přítomná Alice LaTeaseová vlastně není Alice LaTeaseováá ale Alice Lupinová a je to sestra Rema?" Tý jo, Jamesi! Boduješ!

"Ano Jamesi! Ve svém úsudku se po dlouhé době nemýlíš!" řekl pobaveně Remus načeš sme já i Sírius vybouchli smíchy a Rem se za nedlouho s chutí přidal. James se tvářil uraženě a já se podívala na Brumbála kterému pocukávaly koutky.

"No myslím že už jsem tu zbytečný!" řekl a já se na něj zářivě usmála. Byla jsem tomu člověku velmi vděčná. "Budu se na vás těšit. Uvidíme se za dva dny!" řekl a přemístil se pryč.

"Teda Reme, že jsi se nepochlubil že máš tak pěknou ségru!" řekl Sírius a měřil si mě pohledem. Tak to teda bacha hochu! Já se nezdám!

"Dej si pozor na jazyk Siriusi, nebo o něj přijdeš!" usmála jsem se sladce na toho černovlasého cassanovu.

"Tak pojď Alice, ukážu ti tvůj nový domov!" řekla mamka a táhla mě dovnitř. Snad se bála že by ta naše začínající debata neskončila dobře. Vedla mě úzkou předsíní do do zelena sladěného obýváku. Byl jako ze škatulky. Mamka je zřejmě zatížená na úklid. Tak teda v tomhle po ní nejsem. Já a domácí práce-to nejde dohromady, pokud má dům zůstat celý. Obývák a kuchyň byly propojeny. No kuchyň, co vám budu povídat, další místnost s kterou přijdu do stiku jen když budu mít hlad. Jinak mě v ní neuvidíte. Po prohlídce přízemí jsme s mamkou vylezly do patra. Malá chodba byla proťatá čtyřmi dveřmi. Jedny vedly do koupelny s modrýma kachličkami. Druhé byly určené pro vstup do ložnice rodičů.Nemohla jsem si nevšimnout fotografií mě a bráchy když sme byli malí. Třetí příslušely bráchovýmu pokoji kam jsem se z důvodu bezpečnosti raději nepodívala a ty poslední sloužily jako vchod do mého nového království. Mamka dveře schválně otevírala pomalu a já jsem myslela že se nedočkavostí zblázním.

Páni! No tak to je bomba! Pokoj je sladěný do světle modré barvy. Je tu úplně vše, co potřebuje holka jako jsem já. Postýlka, psací stůl, židle, skříně a menší toaletní stoleček. Prostě nádhera! Teda, jestli mě budou takhle zormazlovat, tak do Bradavic nejedu a zůstanu tady!

"Mami! To je úžasný!" řekla jsem a objala usmívající se mamku.

"Jsem ráda že se ti to líbí! Tak si zatím vybal věci a já půjdu připravit něco k jídlu!" řekla mamka a hrnula se ke dveřím.

"Mami? A kde je táta?" zeptala jsem se ještě než stihla odejít.

"Táta je na služební cestě v Irsku, měl by přijet zítra večer!" vysvětlila mi mamka.

"Aha!" řekla jsem a obrátila se ke svému kufru, protože máma už odešla.

Párkrát jsem mávla hůlkou a vše bylo rázem vybaleno a na svém místě. Lekla jsem si na postel a zavřela oči. Je to ještě lepší, něž jsem si to představovala! Mám úžesnou mamku, taťku sice ještě neznám, ale určitě bude v pohodě! A brácha! Brácha je bezva! Vždy jsem chtěla mít bráchu...Co to sakra bylo? Taková rana! Do pokoje vtrhl James se Siriusem a schovali se za moji postel.

"Buď té lásky a dobroty a neříkej Remusovi, že tu sme!" žadonil Sirius. Usmála jsem se.

"Co jste mu provedli?" zeptala jsem se pobaveně.

"Ale nic moc, jen jeho pokoj lehl popelem!" vysvětlil mi James.

"Ale bohužel ho hned zas přečaroval do původní podoby! Teď nás honí po celým bytě!" řekl Sirius a i s Jamesem se začal smát.

"Ale kluci, je to přece jen můj brácha!" řekla jsem se škodolibou radostí. "Opravdu promiňte!" dodala jsem a mile se usmála, načeš jsem v zápětí z plných plic zařvala "REME!!! JSOU U MĚ V POKOJI!!!" a sledovala jak se hrnou ty dvě oběti ke dveřím a s hlasitým prásknutím zmizeli za dveřmi. Pak už bylo slišet jem zoufalé zaskučení, neslušné nadávky a huronský smích. Tak tady se nudit nebudu!

Po nějaké době jsem se odhodlala a opustila bezpečí v podobě mého pokoje. Vyhnal mě hlad. Bodejď by ne, když jsem naposledy snídala a už je půl osmé večer. V kuchyni seděli už i kluci a ládovali se toasty. Mamka u plotny vyřila oběd na zítra, protože musela ráno do práce.

"Nazdar!" řekla jsem na přivítanou.

"No nazdar!" řekl James.

"Hele nech si toho!" řekla jsem a šťouchla ho do žeber.

"Moc si nevyskakuj Lupinová! Jsi sice ségra našeho kamaráda, ale to nám nebrání v tom, aby sme ti ublížili!" řekl Sirius. Já se na něj sladce usmála.

"Ale Siriusku, snad by ses na mě nezlobil, že jsem vás Removi práskla! To víš, rodina je rodina!" řekla jsem a tvářila se jako andílek.

"Začínám litovat, že jsi moje sestra Alice!" řekl Rem. Škaredě jsem se na něho podívala a on rychle dodal. "Asi si s tebou hodně užijeme!" No to je lepší!!!

"To si piš že užijete!" řekla a zakousla jsem se do sýrového toastu.

Po večeři šli kluci nahoru a já ještě pomohla mamce. Dlouho sme si povídaly až jsem byla donucena svojí únavou jít spát. Pomalu jsem se šourala do pokoje a když už jsem tam byla, čekalo mě na posteli překvapení!

"KLUCI!!! JÁ VÁS ZABIJU!!!"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář